Przejdź do treści

Enactus Worldwide

Enactus to powstała w 1975 roku w Stanach Zjednoczonych, międzynarodowa organizacja non-profit, która wspiera studentów ponad 1700 uczelni wyższych w 37 krajach. Jest to największe na świecie stowarzyszenie łączące świat akademicki ze światem biznesu.

Główną jednostkę Enactus stanowi Enactus World Headquarters w Springfield w stanie Missouri, którego częścią jest departament zagraniczny – Enactus International. W poszczególnych państwach działają organizacje koordynujące  program Enactus.

Enactus na świecie to …

Enactus Poland National Competition

Inspirująca rywalizacja

Co roku zespoły Enactus z całej Polski prezentują realizowane przez siebie projekty na ogólnopolskim konkursie Enactus Poland National Competition. W wydarzeniu bierze udział ponad 100 jurorów ze świata biznesu, często prezesów lub dyrektorów generalnych największych polskich firm, którzy oceniają projekty, udzielają wskazówek i oferują wsparcie najlepszych. Zwycięski zespół Enactus reprezentuje Polskę na Enactus World Cup. Jako Enactus PW mieliśmy już trzykrotnie okazję zaprezentować nasze projekty na tym wydarzeniu.

Enactus World Cup

Wybieramy najlepszy projekt na świecie!

Enactus World Cup jest dorocznym świętem wszystkich osób zaangażowanych w Enactusa na całym świecie. Wydarzenie odbywa się w ostatnich dniach września, co roku w innym kraju. Wybór projektu odbywa się na podobnej zasadzie jak w National Competition, a w jury zasiadają przedstawiciele globalnych firm. Poza projektową rywalizacją są też wydarzenia towarzyszące, które skupiają się na promocji kultury uczestniczących krajów i integracji pomiędzy zespołami z różnych państw.

Poczuj klimat…